Poradenství

Pokud by jste měli jakýkoliv problém se svým zvířetem, jsme tu pro Vás, abychom Vám jej pomohli vyřešit.

Poradenství v oblasti výživy, prodej krmiv pro psy a kočky:

Kvalitní strava Vašeho čtyřnohého přítele vytváří základ jeho zdraví, proto velký důraz v prevenci zdraví klademe na kvalitní krmení.V naší veterinární ordinaci Vám rádi poradíme s výběrem kvalitního krmiva vhodného v jednotlivých životních etapách i při zdravotních problémech.
Nabízíme krmiva pro psy a kočky, které respektují jejich přirozený původ jako masožravců. Do nabídky zařazujeme především značky, které odpovídají co nejvíce přirozené stravě. Preferujeme a doporučujeme především nekomerční holistická a hypoalergenní krmiva z kvalitních surovin, bez obilovin, chemických konzervantů a ochucovadel.
Pokud preferujete přirozenou stravu BARF, rádi Vás v tomto přístupu podpoříme a v případě potřeby poradíme.

Nabízíme Vám také množství veterinárních doplňků a přírodních preparátů (odkaz na přírodní léčbu).
Jejich použití rádi s Vámi zkonzultujeme.

Poradenství v oblasti výchovy a výcviku psů:

Jen dobře vycvičený a vychovaný pes je dobrým společníkem a pomocníkem člověka. Aby Vás Váš psí kamarád poslouchal, je však potřeba, abyste se především Vy naučili, jak s ním pracovat. A nezáleží na tom, zda Váš pes je velký nebo malý, každý pes by se měl naučit základní poslušnost. Přesto je pro majitele často nadlidský výkon svého psa alespoň trošku zvládnout. Většinou je příčinou pozdní seznámení se s problematikou chovu a držení psa a následné zklamání. Proto je velmi důležité se před koupí důsledně seznámit se standardem kupovaného plemene a začít s výchovou a výcvikem již v ranném věku štěněte.
Naší hlavní náplní je výchova štěňat a základní výcvik poslušnosti a ovladatelnosti psa. Hlavním mottem je především individuální přístup ke každému psu a využívání možností nenásilného způsobu výcviku. Nejdůležitější však je Váš vážný zájem o výchovu Vašeho psa, trpělivost a důslednost.

Výběr vhodného plemene

Výběr vhodného plemene je tím nejdůležitějším rozhodnutím. Každé plemeno má své typické povahové rysy a ne každé plemeno se hodí pro každého. Rasa, kterou si vyberete, z části předurčí, jakým směrem se Vaše soužití se psem bude vyvíjet. Je velice praktické, že je tolik rozdílných plemen, jak v exteriéru, tak v povaze, neboť díky této skutečnosti si člověk - budoucí majitel psa, může vybrat plemeno, které mu bude vyhovovat po všech stránkách. Mnoho lidí si vytvoří naprosto zbytečné problémy jen tím, že si vybere svého psa pouze podle vzhledu. Podmínky držení té určité rasy by se měly shodovat s Vaším životním stylem. Každé plemeno má své specifické rysy a požadavky. Měli by jste si odpovědět na mnoho otázek ohledně Vašeho životního stylu a podle toho k sobě vybírat plemeno. Výběr toho pravého plemene nepodceňujte, neboť pes se dožívá 8÷18 let a zaslouží si rodinu, která ho bude mít ráda.

Vraťme se ale ke zmíněným povahovým rysům. Ať si vezmeme jakoukoliv vlastnost, např. samostatnost, je to rys, který je pro jednoho člověka okouzlující, pro jiného mírně nepříjemný a někteří lidé takovou vlastnost považují přímo za nesnesitelnou, tedy s daným plemenem by spokojeni nebyli. Proto rozbor "příjemných a nepříjemných" vlastností vyskytujících se u psů je před výběrem vhodného plemene a koupí samotnou velmi důležitý. Chcete-li se věnovat určité oblasti (např. agility, sportovní kynologie, myslivost...), není vhodné experimentovat, ale vybírat z plemen v daných oblastech osvědčených.

Existuje více než 400 psích plemen a proto rozhodnutí, "které je to pravé", by se možná zdálo být velmi složité. Ale každé plemeno bylo vytvořeno pro nějakou potřebu. Jednoduchou vylučovací metodou zjistíte, které z Vámi obdivovaných plemen se hodí právě pro Vás a Vaši rodinu. Je rozumné si dát tu práci a udělat sáhodlouhý seznam všech u nás se vyskytujících plemen a zakoupit si atlas psů. Předně si "vyškrtněte" plemena, jejichž velikost Vám nevyhovuje. Dále ze seznamu vypusťte plemena, která mají takovou délku srsti či úpravu, která vám také nevyhovuje (česání, línání, ubytování...). Nyní se zaměřte na povahu a využití zbylých plemen. Chcete-li nekompromisního hlídače, jistě nesáhnete např. po labradorském retrívrovi, libujete-li si v turistice, je krajně nevhodný například anglický buldok nebo pokud rádi lenošíte, volba např. border kolie by byla více než nevhodná. Pokud poctivě budete vybírat ze zbývajících plemen pouze ty, jejichž povaha je vám "šitá na míru", zůstane Vám pouhých pár plemen. Důležité je také informovat se na orientační cenu (pro mnohé budoucí majitele je to otázka velmi důležitá) a měli by jste si také uvědomit, že čím větší pes, tím bude stát více času, energie a v neposlední řadě peněz. A nyní už můžete vybírat, která z těchto plemen se Vám exteriérově líbí nejvíce a co nejpodrobněji se o nich informovat.

Rádi Vám s tímto složitým rozhodováním pomůžeme, promluvíme si o Vašich požadavcích a o Vašich představách o budoucím psím společníkovi a navrhneme Vám plemena pro Vás vhodná.