top of page
  • Obrázek autoraPetra Domesová

Bela

Jeden z příběhů veterinární ordinace, který je pro mne vždy dopingem mého celostního přístupu - takže šťastný konec

LANDSEERKA BELA

Bela navštívila mou ordinaci poprvé jako ¾ roční feňula s nešťastnými majiteli, kteří už nevěděli jak dál. Mladé zvíře bylo na první pohled plné života a radosti. Podle vyslechnuté anamnézy ale s neustálými zdravotními problémy, které se již krásně motaly v bludném kruhu.

Krásný učebnicový případ z alternativy.

Vše začalo trávicími problémy zhruba v půl roce života fenky, které se vracely a opakovaly. Vše se řešilo opakovaně antibiotiky a veterinárními dietami. Nic nepomáhalo,anebo jen na chvíli. Navíc z mého pohledu k daným problémům přispělo i to, že byl organismus nadmíru zatížen chemickými antiparazitiky (ano ty úžasné moderní tablety proti všemu), současným očkováním a veterinární dietou. Když jsem si vyslechla, co vše fenka absolvovala po stránce chemického zatížení (byť v dobrém úmyslu pomoci), tak mi jen naskakovalo, který organismus by se z toho nepo… Automaticky na tyto problémy začaly navazovat kožní problémy – zarudnutí, záněty kůže a výrazná svědivost vyžadující podávání imunosupresivních léků. Takže Bela se jevila jako celkem zapeklitý případ. Průjmy, kožní problémy, zatížení chemickými látkami…a do toho puberta, hárání… No myslím, že na jeden organismus toho bylo až nadmíru. Každopádně naděje umírá vždy jako poslední a příroda a její pomocníci jsou mocní léčitelé.

Takže jako vždy jak už to u mne chodí – základ v přístupu – co největší návrat k přirozenosti. Majitelka byla upozorněna, že potřebujeme čas na regeneraci minimálně tak dlouhý jako byl čas kdy problémy vznikaly, a že každý případ a návrat ke zdraví je individuální.

Fence jsme nasadili eliminační dietu z mokré stravy Reico a začali pracovat se střevním prostředím s pomocí probiotik a přírodních přípravků působících pozitivně ve střevech. Tam, kde začaly a mají původ všechny problémy fenky. K tomu fenka dostávala přípravky na podporu imunity a zároveň na detoxikaci a eliminaci chemické zátěže organismu. Bela musela nějakou dobu ještě užívat i léky proti svědivosti, ale s postupnou regenerací se podařilo i tyto problémy odbourat.Během dvou měsíců, kdy byly Beliny problémy ještě komplikovány háráním a falešnou březostí, se fenka zcela zregenerovala a nyní je v parádní kondici a bez problémů. Majitelku jen teď zlobí pouze svým pubertálním řáděním.

Z tohoto případu mám obrovskou radost, fenka nyní zvládá veškerou vlhkou stravu Reico a je bez zdravotních problémů. Síla mých přírodních pomocníků je obrovská a opět mne nezklamala. Ať už je to strava Reico, či některé z alternativních přípravků Energy, Mycomedicy či jiných…bez nich bych si svou praxi dnes již nedokázala představit. Řešení v místě činu, a nejen potírání následků klasickými léky, mi dává ten největší smysl.Nesmím ale samozřejmě zapomenout i na vůli a odhodlanost majitelů, že problém zvládneme. To je v rámci regenerace také velmi podstatné. Ne každý případ dopadne takto krásně, ale naštěstí tyto případy převažují.A to je to, co mi dodává jistotu, že tento směr je ten správný v rámci mé lékařské praxe i života.

Závěrem bych chtěla říci, že použití klasických léků je samozřejmě na místě.V určitých případech a indikacích je toto často i nevyhnutelné. Zároveň je ale zapotřebí řešit příčinu problémů a především podporovat vnitřní sílu organismu, kterou my i naše zvířata v sobě máme a věřit jí. Nemá smysl jen ničit a za každou cenu likvidovat patogeny působící na organismus, stavět jim bariéry, eliminovat je. Vždy tu byly a budou…

Takže opět ta má ohraná deska – dopřejte svým zvířatům co nejvíce přirozenosti na co nejvíce úrovních – tam jsou kořeny pevného zdraví. Přirozený chov (zde to začíná), strava, vztahy, prostředí, aktivity a co nejmenší chemické zatížení. A jako top spousta lásky k tomu, ale nezapomeňte, taky té přirozené.


48 zobrazení0 komentářů

Comentarios


bottom of page