Přírodní léčba

V naší praxi využíváme v rámci celostní medicíny následující alternativní přístupy. V budoucnosti se budeme snažit o zařazování dalších technik a přístupů.

 

Energyvet

V našem celostním přístupu nejvíce využívané přírodní produkty, jak v prevenci, tak k léčbě, resp. dlouhodobé regeneraci - www.energyvet.cz

Konzultační centrum Energyvet – veterinární ordinace Frýdlant nad Ostravicí.

MVDr. Domesová Petra – certifikovaný poradce společnosti ENERGY Group a.s.

 • alternativní veterinární poradna (na konzultaci nutno se objednat)
 • přímý prodej výrobků ve veterinární ordinaci nebo e-shopu
 • magazín a newsletter ANIMAL společnosti Energy můžete zdarma sledovat zde:  ANIMAL

Magnetoterapie

Je šetrná a přirozená neinvazivní fyzikální metoda léčby, využívající pulsní magnetické pole. Dochází k ovlivňování tkání na buněčné úrovni, což vede k potlačení až odstranění zdravotních potíží.

Jaké jsou léčebné účinky magnetoterapie?

 • intenzivnější látková výměna – dochází ke změnám propustnosti buněčných membrán, okysličení, zásobení živinami a lepšímu odvádění metabolických zplodin
 • zlepšení prokrvení – vasodilatační účinek (roztažení cév), větší schopnost krvinek vázat kyslík, snižuje riziko tvorby krevních sraženin (trombů)
 • uvolnění svalového napětí -  urychluje odplavování kyselých metabolitů způsobujících bolestivé dráždění ve svalech a v místech chronického zánětu. Tlumí bolest a uvolňuje svaly
 • urychlení hojení – podporuje tvorbu nové tkáně, rychlejší hojení zlomenin, umožňuje hojení a regeneraci chrupavky
 • účinek proti bolesti – přístroj podmiňuje vznik proudů v nervových vláknech a dochází k potlačení bolesti
 • účinek proti otoku – zrychlení látkové výměny po aplikaci umožní rychlejší vstřebávání otoků a v dané oblasti dochází zároveň k výraznému protizánětlivému, protibolestivému působení

 

Nejčastěji využíváme magnetoterapii např. při artrózách a bolestech kloubů, páteře, při pooperačních stavech, zlomeninách, pro regeneraci, relaxaci apod. Používáme přenosný terapeutický přístroj Ulticare typ LT-99, který je vybaven několika typy praktických aplikátorů - poduškami, které lze tvarovat, zvíře jimi obložit, resp. kruhem, který lze umístnit pod přepravku či kotec. Majitelé se svým zvířetem mohou danou kůru absolvovat v ordinaci nebo je možné přístroj zapůjčit i domů.

Pro dosažení optimálního účinku je vhodné provádět magnetoterapii po dobu 10-ti sezení.

 • magnetoterapie 1 hodina:    200kč
 • magnetoterapie 10 hodin:    1500kč
 • magnetoterapie 20 hodin:    2000kč

 

Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální terapie, regulující chybná postavení kostí v těle. Využívá přirozeného pohybu pacienta a nenásilně ošetřuje opěrný aparát.

Jak pomáhá rehabilitace pomocí Dornovy metody psům?
Více se dočtete zde: www.dornovametoda-zvirata.cz
Jedná se o velmi účinnou techniku, rádi Vám ji zprostředkujeme přímo u některých z certifikových terapeutů. Možnost domluvy terapie i přímo ve veterinární ordinaci.

 

Homeopatie

V případě Vašeho zájmu Vám rádi zprostředkujeme homeopatickou konzultaci.